Airdog w walce z wirusem z Wuhan

Epidemia koronawirusa 2019-nCoV jest już na tę chwilę globalnym problemem. W momencie tworzenia tego wpisu na całym świecie potwierdzono ponad 20 tysięcy zachorowań, jednak liczba ta niepokojąco rośnie właściwie z godziny na godzinę. Ogromna część śmiertelnych przypadków dotyczy miejsca, w którym wszystko się zaczęło: miasta Wuhan, będącego stolicą chińskiej prowincji Hubei.

To właśnie do miejscowego ośrodka zdrowia Wuhan Asia Heart Hospital firma Airdog przekazała 120 oczyszczaczy powietrza Airdog X5, 500 masek KN95 oraz 2000 sztuk gogli ochronnych. Ustalono już, że wirus przenosi się pomiędzy ludźmi między innymi drogą kropelkową, dlatego dbałość o stan powietrza – zwłaszcza w szpitalach – jest w Chinach obecnie sprawą najwyższej wagi.

Na terenie Polski nie potwierdzono jak dotąd żadnego przypadku zarażenia wirusem 2019-nCoV, jednak nie zwalnia nas to z obowiązku przestrzegania podstawowych zasad higieny. Według zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub ich dezynfekcji przy użyciu preparatów na bazie alkoholu. Symptomy takie jak duszności, kaszel i temperatura ciała powyżej 38°C powinny być konsultowane z lekarzem, zwłaszcza w przypadku podróżujących z obszarów wysokiego ryzyka.